11.30.2007

БУХЕНВАЛЬД: УКРАЇНЦІ ПРОТИ НКВД

В'язні Бухенвальда після визволення
Наша газета продовжує публікацію спогадів учасників українського Руху Опору нацистам під час Другої світової війни. Відомо, що НКВД проводило свою діяльність не лише всередені країни, а й за її межами. Про це вона нагадала гучним вбивствами Євгена Коновальця в Ротердамі.
Під час війни агенти цієї всюдисущої служби проникали у гестапо, вермахт, власівську армію РОА, ОУН, Європейський рух опору. Мережа НКВД діяла і в концентраційних таборах — і тут Москва намагалася не випускати з-під комуністичного впливу своїх колишніх громадян. У таборах таємні агенти НКВД могли ліквідовувати своїх ідеологічних супротивників майже безкарно. Також активно розбудовували свою підпільну таброву мережу і польські шовіністи. Отож, жорстока боротьба продовжувалася і за гратами. Про трагічну долю арештованих гестапо членів ОУН і боротьбу українців за власну гідність навіть у смертельних обіймах німецьких концтаборів розповідає учасник оунівського підпілля і в’язень Бухенвальду Володимир Леник.

11.20.2007

Європа позбавляється гіпнозу «голокосту»

Конституційний суд Іспанії ухвалив, що заперечення так званого «голокосту» не може визнаватися кримінальним злочином і каратися тюремним ув'язненням, оскільки знаходиться в межах свободи слова. Згідно цьому рішенню, в Іспанії всі особи, затримані за заперечення міфу про «голокост», звільняються з-під варти.

Таке рішення суд ухвалив після того, як був створений прецедент і відмінений вердикт про тюремне ув'язнення строком на 5 років, винесений власникові книжкового магазина, в якому продавалися книги націонал-соціалістичного змісту.

Останнім часом Євросоюз пом'якшив свою позицію відносно так званого «заперечення голокосту». Були задоволені численні скарги активістів, що борються за цивільні свободи. При цьому в Євросоюзі закликали розцінювати заперечення міфу про «голокост» як протиправну дію лише в тому випадку, якщо це призводить до «розпалювання ненависті».